Jonas Torstensson brödkorg

Jonas Torstensson brödkorg
Jonas Torstensson brödkorg
Jonas Torstensson brödkorg
Jonas Torstensson brödkorg

Såld för:

19 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JONAS TORSTENSSON, "Wretman", brödkorg, nysilver, tillverkad 1996 på Gense i Eskilstuna som gåva till Tore Wretman på hans 80-årsdag från tidningen Gourmet, undertill signerad JT och med dedikation, höjd 24 cm, medföljer äldre insats av nysilver

PROVENIENS: Tore Wretman

650991

2019-09-29