Fat, chamotterat stengods, 1960-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅLFAT, chamotterat stengods, 1960-tal, polykrom glasyr i turkose, gult, svart och vitt, otydligt signerat och märkt MADE IN SWITZERLAND, 33x42 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Krackelyr, rostig upphängningsanordning medföljer
651025
2019-09-29