Fat, chamotterat stengods, 1960-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT, chamotterat stengods, 1960-tal, polykrom glasyr i turkose, gult, svart och vitt, otydligt signerat och märkt MADE IN SWITZERLAND, 33x42 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Krackelyr, rostig upphängningsanordning medföljer

651025

2019-09-29