Bordaloue Kina 1700-tal Kompaniporslin
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDALOUE, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av kartuscher med krysantemum omgivna av pioner i emaljfärger, längd ca 22, höjd 13 cm
Nagg, glasyrspricka, locket med sprickor
651030
2019-06-18