Fingerborg guld 1800-tal

Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal
Fingerborg guld 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FINGERBORG, 18 k guld, karneoltop, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm 1862, graverad dekor, vikt 2,7 g, i originaletui

Gravyr med namnet Emelie Nordenankar, etui saknar knäppe, smärre bucklor

651033

2019-06-04