Fingerborg guld 1800-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FINGERBORG, 18 k guld, karneoltop, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm 1862, graverad dekor, vikt 2,7 g, i originaletui
Gravyr med namnet Emelie Nordenankar, etui saknar knäppe, smärre bucklor
651033
2019-06-04