Cocktail servis av Göran Hongell

Klubbat för:

400 EUR

Utropspris

700 EUR

GÖRAN HONGELL, cocktail servis, 8 delar, karaff, 6 glas och bricka, Karhula 1930-tal, Finland, slipat blått kristallglas, karaffens höjd 25,5 cm, glasens höjd 9,7 cm, brickans diameter 29 cm

Kalkavlagring och enstaka små nagg

651054

2019-06-11