10 sengustavianska starkvinsglas
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STARKVINSGLAS, 10 st., Sverige, 1800-talets första kvartal, sengustavianska, graverad dekor av girlander och tofsar, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Något varierande form och färg
651072
2019-09-29