10 sengustavianska starkvinsglas

Såld för:

27 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STARKVINSGLAS, 10 st., Sverige, 1800-talets första kvartal, sengustavianska, graverad dekor av girlander och tofsar, höjd ca 12 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Något varierande form och färg

651072

2019-09-29