8 spetsglas Sverige 1700-tal

8 spetsglas Sverige 1700-tal
8 spetsglas Sverige 1700-tal
8 spetsglas Sverige 1700-tal
8 spetsglas Sverige 1700-tal
8 spetsglas Sverige 1700-tal
8 spetsglas Sverige 1700-tal

Såld för:

33 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPETSGLAS, 8 st., Sverige 1700-tal, grå- och ametistfärgade, fot med omvikt kant, 7 st med invändig dekor av luft i benet, höjd 15-17 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Ett glas med nagg

651081

2019-09-29