Kökssoffa sengustaviansk
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÖKSSOFFA, sengustaviansk, 1800-talets början, gråmålad med skuren dekor och med förvaring under lock, sitthöjd ca 50 cm, 180x57 cm
Rottingen är trasig, spår av tidigare trämaskangrepp, renoverad, kompletterad, lagningar, senare målning, åldersrelaterat slitage
651096
2019-06-03