Medaljong örhängen brosch ring guld
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 800 SEK
MEDALJONG, K Anderson, Stockholm, höjd inkl. ögla 3,2 cm, ÖRHÄNGEN, 1 par, odlade saltvattenspärlor ca 5,3 mm, skruvsystem, BROSCH, med hängande kläppe, dekor med orientpärla samt vinblad, 1800-talets slut, RING, 18 k guld, dekor med orientpärla samt fasettslipat rött glasfluss, ringstorlek 16 mm, kedja i amerikansk doublé medföljer, total vikt exkl. kedja ca 12,6 g
Ring saknar en pärla, medaljong samt brosch med bucklor
651104
2019-06-04