Medaljong örhängen brosch ring guld

Klubbat för:

2 800 SEK

1 800 SEK

MEDALJONG, K Anderson, Stockholm, höjd inkl. ögla 3,2 cm, ÖRHÄNGEN, 1 par, odlade saltvattenspärlor ca 5,3 mm, skruvsystem, BROSCH, med hängande kläppe, dekor med orientpärla samt vinblad, 1800-talets slut, RING, 18 k guld, dekor med orientpärla samt fasettslipat rött glasfluss, ringstorlek 16 mm, kedja i amerikansk doublé medföljer, total vikt exkl. kedja ca 12,6 g

Ring saknar en pärla, medaljong samt brosch med bucklor

651104

2019-06-04