kARAFFER

kARAFFER
kARAFFER
kARAFFER
kARAFFER
kARAFFER
kARAFFER
kARAFFER
kARAFFER

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARAFFER, 7 st, 1 burk med lock, Frankrike, 1800-talets andra hälft, glas, höjd 18-35 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

En med lagningar, en med nagg, 2 proppar saknas, något invändig beläggning, alla karaffer och alla proppar ej sammanhörande

651117

2019-09-29