Stop Kina 1700-tal Kompaniporslin

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOP, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), cylinderformad, dekor av kartusch med flodlandskap i underglasyrblått, gåshudsmönster, tvinnad hänkel, höjd ca 14 cm

Hänkeln med lagningar

651149

2019-06-18