Ring 18 k vitguld safir och diamanter

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RING, 18 k vitguld, cabochonslipad safir, 12 åttkantslipade diamanter totalt ca 0,30 ct, Atelier Ajour, A Edwardson, Stockholm, årsstämpel ej läsbar, ringstorlek ca 16,5-17 mm, vikt ca 7 g

Ringskena med 2 invändiga förminskningskulor, stämplar med slitage, safir med repor och visst slitage

651334

2019-06-05