Nickedocka
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
NICKEDOCKA, 18/1900-talet, sannolikt Meissen, Budai med korslagda ben och rörliga händer, huvud och tunga, bemålad och förgylld dekor, höjd ca 44, djup 40 cm
Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem
Smärre slitage
651337
2019-06-08