Nickedocka

Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka
Nickedocka

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

NICKEDOCKA, 18/1900-talet, sannolikt Meissen, Budai med korslagda ben och rörliga händer, huvud och tunga, bemålad och förgylld dekor, höjd ca 44, djup 40 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Smärre slitage

651337

2019-06-08