Syskrin

Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin
Syskrin

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SYSKRIN, 1800-talets slut, i form av minaityrsamovar, innhåller syutensilier samt fingerborg,skuret lövträ samt detaljer i brons och elfenben, höjd ca 9,5 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Lagad vid foten, en bronsring fattas och möjligen är en knopp borta, bucklor på fingerborgen, bruks och åldersrelaterat slitage

651344

2019-06-08