Pierre Olofsson akvarell

Pierre Olofsson akvarell
Pierre Olofsson akvarell
Pierre Olofsson akvarell
Pierre Olofsson akvarell
Pierre Olofsson akvarell
Pierre Olofsson akvarell

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PIERRE OLOFSSON (1921-1996): Umbrisk fantasi,
signerad Olofsson, utförd 1947-48, akvarell, 23,5 x 31,5 cm.

UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning 13, Sörmlands bildningsförbund
Riksförbundet för bildande konst, Länsarbetsnämnden, Luleå 1962

Gulnad

651356

2019-06-06