Hängen i jade

Hängen i jade
Hängen i jade
Hängen i jade
Hängen i jade
Hängen i jade
Hängen i jade
Hängen i jade
Hängen i jade

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HÄNGEN/SPÄNNEN i jade (nefrit) (6), 1900-tal, figurala samt flera med genombruten dekor, en med kedja och en med konstfullt knuten snodd, mått mellan ca 4-6 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Nagg

651365

2019-06-08