Hängen i jade
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HÄNGEN/SPÄNNEN i jade (nefrit) (6), 1900-tal, figurala samt flera med genombruten dekor, en med kedja och en med konstfullt knuten snodd, mått mellan ca 4-6 cm
Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem
Nagg
651365
2019-06-08