Medajlong med en miniatyr
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEDALJONG, förgyllt silver, 1800-talets andra hälft, prydd med en handmålad, miniatyr på porslin, föreställande en porträtt av en dam, omgiven av applicerad blomsterdekor samt en imitation pärla, öppningsbar, höjd ca 4.8 cm, totalvikt ca 11.4 g
Bruksslitge, en mindre buckla, ställvis anlöpning
651377
2019-06-04