Medajlong med en miniatyr

Medajlong med en miniatyr
Medajlong med en miniatyr
Medajlong med en miniatyr
Medajlong med en miniatyr
Medajlong med en miniatyr
Medajlong med en miniatyr

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEDALJONG, förgyllt silver, 1800-talets andra hälft, prydd med en handmålad, miniatyr på porslin, föreställande en porträtt av en dam, omgiven av applicerad blomsterdekor samt en imitation pärla, öppningsbar, höjd ca 4.8 cm, totalvikt ca 11.4 g

Bruksslitge, en mindre buckla, ställvis anlöpning

651377

2019-06-04