Stekfat porslin, Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-795), underglasyrblå dekor av pagodlandskap, ca 36x27 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Ett obetydligt glasyrnagg, smärre glasyrnötningar i kant

651389

2019-09-29