Pelarbord i karl johan-stil
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PELARBORD, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft, fanérat med björk, roterbar skiva, lådor vid sarg samt utdragbara skivor, kolonnformat svärtat ben med bronserad bas, skulpterade tassfötter på hjultrissor, höjd ca 75, diameter 95 cm
Bruksslitage, lös sargkant, delarna medföljer, trasiga beslag i pärlemo, 1 låda något trög
651431
2019-06-04