Pelarbord i karl johan-stil

Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil
Pelarbord i karl johan-stil

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

PELARBORD, Karl Johan-stil, 1800-talets andra hälft, fanérat med björk, roterbar skiva, lådor vid sarg samt utdragbara skivor, kolonnformat svärtat ben med bronserad bas, skulpterade tassfötter på hjultrissor, höjd ca 75, diameter 95 cm

Bruksslitage, lös sargkant, delarna medföljer, trasiga beslag i pärlemo, 1 låda något trög

651431

2019-06-04