Arbeten i horn
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARBETEN i horn, 1800/1900-tal, (5) sked sannolikt samisk, sölja med lädersnodd, signerad K M, kakmönstrare, dekorelement med sköld och krona, hållare med utskuren scen med kronhjortar, längd mellan ca 6-15 cm
Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem
Bruks och åldersrelaterat slitage
651438
2019-06-08