Arbeten i horn

Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn
Arbeten i horn

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARBETEN i horn, 1800/1900-tal, (5) sked sannolikt samisk, sölja med lädersnodd, signerad K M, kakmönstrare, dekorelement med sköld och krona, hållare med utskuren scen med kronhjortar, längd mellan ca 6-15 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Bruks och åldersrelaterat slitage

651438

2019-06-08