Dessertskedar 1800-tal silver

Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver
Dessertskedar 1800-tal silver

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

DESSERTSKEDAR, 3+3, silver, modell svensk rund, stämplade Isac Ulric Dahlsson Stockholm 1800 resp. Mikael Nyberg Stockholm 1806 och 1807, längd 16,5 resp. 18 cm, vikt 242 g

Båda med monogram

651450

2019-06-05