Modellbåt 1900-talets första hälft
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MODELLBÅT, 1900-talets första hälft, variant av skärgårdskryssare, bemålat trä, blyköl, segel i syntet, stativ medföljer, storsegel, focksegel, längd ca 153 cm
Mast och bom samt segel ej monterade, senare segel, segel med fläckar, smärre slitage/färgbortfall
651462
2019-06-05