Modellbåt 1900-talets första hälft

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MODELLBÅT, 1900-talets första hälft, variant av skärgårdskryssare, bemålat trä, blyköl, segel i syntet, stativ medföljer, storsegel, focksegel, längd ca 153 cm

Mast och bom samt segel ej monterade, senare segel, segel med fläckar, smärre slitage/färgbortfall

651462

2019-06-05