Gallerskålar 1800-tal

Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GALLERSKÅLAR på fot, 1 par, porslin, ca 1800-talets mitt, förgylld genombruten dekor, höjd 21, diameter 23,5 cm

Bruksslitage, nött förgyllning, liten skada på ena gallret

651609

2019-06-04