Kanna Kina 1700-tal Kompaniporslin
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), bulbformad, famille rose, dekor av trädgårdsklippa med humle och pion i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 24 cm
Obet. nagg
651688
2019-06-18