Arthur Percy oljemålning
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ARTHUR PERCY (1886-1976): ´´Flickan och de blå blommorna ´´ signerad och daterad Percy Cagnes -21 olja på duk, ca 100x78 cm, utställningsetikett på baksidan: Riksförbundet För Bildande Konst (Utställning 180 Blommor)
Tryckmärken från ram, skador, krackelerad
651690
2019-06-05