Arthur Percy oljemålning

Arthur Percy oljemålning
Arthur Percy oljemålning
Arthur Percy oljemålning
Arthur Percy oljemålning
Arthur Percy oljemålning
Arthur Percy oljemålning

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976): ´´Flickan och de blå blommorna ´´ signerad och daterad Percy Cagnes -21 olja på duk, ca 100x78 cm, utställningsetikett på baksidan: Riksförbundet För Bildande Konst (Utställning 180 Blommor)

Tryckmärken från ram, skador, krackelerad

651690

2019-06-05