Fåtölj Seventy 10 year limited edition, 012/100
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
JONAS IHREBORN, fåtölj samt fotpall "Seventy 10 Year Limited Edition 2008-2018" upplaga om 100 st, varav denna numrerad 012/100, stomme i rostfärgad metall, kvadrat underrede, naturfärgat kanvastyg i rygg och sits, löstagbara plymåer, ryggplymå med fyllning av fjäder/polyeter, sittplymån med inbyggda resårfjädrar, klädsel i obehandlat naturfärgat läder, etikettmärkt, sitthöjd ca 45, bredd 66, djup 88, fotpallens mått, höjd ca 42, 58x45 cm
Medföljer folder, signerad av Jonas Ihreborn
Obefintligt slitage
651715
2019-06-05