Orientmatta silke antik Tabriz

Klubbat för:

130 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

ORIENTMATTA, antik, ca 1890, Tabriz, silke på silkesvarp, montage för upphängning, ca 285x184 cm

Tema orientaliska mattor

Smärre slitage, något reducerade kortsidor, fransar med slitage/skador

651725

2019-06-09