Skål Kina 1700-tal Kompaniporslin

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av pion, prunus samt bambu i emaljfärger och järnoxid, rutbård, diameter ca 23 cm

Smärre slitage

651837

2019-06-18