Inge Schiöler oljemålning
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
INGE SCHIÖLER (1908-1971): ´Dalgång västkusten´, signerad ´Schiöler 1931´, olja på dukpannå, verso utställningsetiketter/stämpel, ca 43x47 cm
Utställd, Svensk-Franska Konstgalleriet 1938 Nr 31, Göteborgs Konstmuseum 1972 Nr 44, Riksutställningar utställning 1134 Inge Schiöler
Smärre ytslitage
651884
2019-06-10