Inge Schiöler oljemålning

Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning
Inge Schiöler oljemålning

Klubbat för:

38 000 SEK

50 000 SEK

INGE SCHIÖLER (1908-1971): ´Dalgång västkusten´, signerad ´Schiöler 1931´, olja på dukpannå, verso utställningsetiketter/stämpel, ca 43x47 cm

Utställd, Svensk-Franska Konstgalleriet 1938 Nr 31, Göteborgs Konstmuseum 1972 Nr 44, Riksutställningar utställning 1134 Inge Schiöler

Smärre ytslitage

651884

2019-06-10