Carl Kylberg Modern konst
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
CARL KYLBERG (1878-1952): "Ruth", signerad Carl Kylberg, olja duk, ca 46 x 38 cm
PROVENIENS
Bukowski Moderna Höstauktionen, 2002, kat nr. 20. Privat samling, Stockholm.
Ingår i tema-auktionen Modern konst
färgbortfall, krackelyr samt något vågig duk
652060
2019-06-06