Carl Kylberg Modern konst

Carl Kylberg Modern konst
Carl Kylberg Modern konst
Carl Kylberg Modern konst
Carl Kylberg Modern konst
Carl Kylberg Modern konst
Carl Kylberg Modern konst

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

CARL KYLBERG (1878-1952): "Ruth", signerad Carl Kylberg, olja duk, ca 46 x 38 cm

PROVENIENS
Bukowski Moderna Höstauktionen, 2002, kat nr. 20. Privat samling, Stockholm.

Ingår i tema-auktionen Modern konst

färgbortfall, krackelyr samt något vågig duk

652060

2019-06-06