Souvenirer

Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer
Souvenirer

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

SOUVENIRER, (9) kuriosa 1800 och 1900-tal,byst av barn i brons, efter Houdon, tukpanformat rökelsekar i brons (vrid och utfällbart), 3 avgjutningar av barnhänder och fot, figurin i form av kvinna liggande på en björnfäll, bronserad vitmetall, kärl i form av ko, koppar, dekorelement i form av lejonansikte med kläpp,brons, replik av ceremoniyxa i brons, längd mellan ca 7-15 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Nagg, bucklor, slitage

652154

2019-06-08