Orientalika

Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika
Orientalika

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORIENTALIKA (6) 1800 och 1900-tal, minityrvaser 1 par, cloisonné, figurin i form av man på vattenbuffel, brons, tuschstav med dekor, liten veckad skål, möjligen pekingglas, fat blanc du chine, vasernas höjd ca 10, fatets diameter 11,5 cm

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Bortfall av emalj, slitage, nagg

652182

2019-06-08