Carl Kylberg oljemålning
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL KYLBERG (1878-1952): Förlaga till "Synderskan", (Den som är utan skuld...), osignerad, olja på duk, intygad à tergo av konstnärens hustru Ruth Kyhlberg och med etikett med färgkommentarer av konstnären, ca 65x53 cm Ram tillverkad av Ruth Kylberg,
652194
2019-06-07