Carl Kylberg oljemålning

Carl Kylberg oljemålning
Carl Kylberg oljemålning
Carl Kylberg oljemålning
Carl Kylberg oljemålning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARL KYLBERG (1878-1952): Förlaga till "Synderskan", (Den som är utan skuld...), osignerad, olja på duk, intygad à tergo av konstnärens hustru Ruth Kyhlberg och med etikett med färgkommentarer av konstnären, ca 65x53 cm Ram tillverkad av Ruth Kylberg,

652194

2019-06-07