Spännen
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPÄNNEN (4) 1800-talets slut, väskspännen i brons, det ena daterat 1881, båda med svenska riksvapnet, spänne tillverkat av två knappar med KARL XV:s monogram, nåldelen i sterling silver, spänne med Oscar II:s namnchiffer, största väskspännet ca är 10 cm långt
Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem
Kompletterade, bruks och åldersrelaterat slitage
652222
2019-06-08