Spännen

Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen
Spännen

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPÄNNEN (4) 1800-talets slut, väskspännen i brons, det ena daterat 1881, båda med svenska riksvapnet, spänne tillverkat av två knappar med KARL XV:s monogram, nåldelen i sterling silver, spänne med Oscar II:s namnchiffer, största väskspännet ca är 10 cm långt

Detta föremål tillhör specialauktionen Samlarhem

Kompletterade, bruks och åldersrelaterat slitage

652222

2019-06-08