Portfölj fem svenska grafiker
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORTFÖLJ (3), "Fem svenska grafiker", portfölj med fyra färglitografier, varav 2 st ramade, signerade och numrerade 148/360, bladstorlek ca 45x55 cm
Omfattar: Reinhold Ljunggren Tidig marsmorgon, Lennart Gram Vinterfågel, Roland Svensson Vinterskymning i Sandhamn, Nisse Zetterberg Medan det ännu är vinter.
Litografi av K. A. Pehrson saknas
652281
2019-06-07