Hänge
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGE, 18 k guld, otydliga stämplar troligen Gustav Dahlgren & Co, Malmö, 1915, hexagonalform, dekor med emalj och pärla, rörlig ögla, höjd ca 32 mm inkl ögla, vikt ca 5,9 g
Gravyr, ögla och emalj med slitage.
652359
2019-06-16