Tillbaka till katalog

Art Deco takplafond

Art Deco takplafond
Art Deco takplafond
Art Deco takplafond
Art Deco takplafond
Art Deco takplafond
Art Deco takplafond

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

PLAFOND, art deco, 1930-tal, skärm i råglas, armatur i mässing med orientalistiska dekorelement, för 3 ljuspunkter, diameter ca 61 cm, höjd ca 55 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

652369

Datum:

2019-06-07