Sven Palmqvist Ravennaskål
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVEN PALMQVIST (1906-1984), skål, Orrefors, Ravenna, daterad 1979, oval med uppsvängda sidor, klar fotklack, dekor av slinga med stänk i gulrött mot blå fond, signerad "ORREFORS Ravenna 7093 Sven Palmqvist", höjd ca 13 cm, längd ca 23 cm
Med senare personnummer graverat undertill
652430
2019-06-07