Sven Palmqvist Ravennaskål

Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål
Sven Palmqvist Ravennaskål

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SVEN PALMQVIST (1906-1984), skål, Orrefors, Ravenna, daterad 1979, oval med uppsvängda sidor, klar fotklack, dekor av slinga med stänk i gulrött mot blå fond, signerad "ORREFORS Ravenna 7093 Sven Palmqvist", höjd ca 13 cm, längd ca 23 cm

Med senare personnummer graverat undertill

652430

2019-06-07