Swen Wejsfelt vas, skålar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN WEJSFELT (1953-2008): vas samt två skålar (3), skålarna Gustavsberg, glaserat stengods, signerad SWen, unik samt. med Gustavsbergs studiohand, daterade -90 resp 2005, höjd ca 2,5 cm resp 5 cm,
vas glaserat stengods signerad SWen 2002, 59. höjd ca 14 cm.
652590
2019-06-09