Swen Wejsfelt vas, skålar

Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar
Swen Wejsfelt vas, skålar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEN WEJSFELT (1953-2008): vas samt två skålar (3), skålarna Gustavsberg, glaserat stengods, signerad SWen, unik samt. med Gustavsbergs studiohand, daterade -90 resp 2005, höjd ca 2,5 cm resp 5 cm,
vas glaserat stengods signerad SWen 2002, 59. höjd ca 14 cm.

652590

2019-06-09